Geoblog.pl    DzonaGranek    Podróże    Indonezja 2011    Prambanan i Bodobudur

Prambanan i Bodobudur

Indonezja
Indonezja, Yogyakarta

Prambanan i Bodobudur- jak dla nas ogromny zawod. Ale od poczatku.Do Prambanan pojechalismy miejskim busikiem TransJogja ( 3 tys i klimatyzacja- porostu bosko :) Na miejscu okzazalo sie ze 4 z 7 swiatyn w tym ta najwieksza, sa zamkniete dla zwiedzajacych z powodu ich renowacji. Nasze rozczarowanie i zdenerwowanie zostalo zlagodzone mozliwoscia wstepu ze znizka na karte euro 26 ( 7 USD ulgowy dla studentow i 13 normalny ) Na miejscu spotkalismy rownie wkurzonych Polakow- Piotrka i Darie - pare sympatycznych Warszawiakow.Odtad kilka najblizszych dni spedzimy na wspolnym odkrywaniu urokow Indonezji.Mozna sledzic na biezaco podroz Darii http://dasia-in-indonesia.blogspot.com/ oraz Zlotego http://zlotyindonesia.blogspot.com/ Polecamy:)
Po powrocie do Jogji zasluzony Bintang i planowanie wizyty w Borobudur, z ktorym wiazalismy ogromne nadzieje....
Aby dostac sie do Borobudur trzeba skorzystac z Trans Jogji I dojechac na terminal Jambor. Stamtad mini busem( maksimum 10 tys, choc zycza sobie duuuuzo wiecej:)do Borobudur( Biuro Turystyczne w Jogji swietnie dziala- wytlumacza jakimi busami mozna tam dojechac i udziela wszystkich potrzebnych informacji)
Po przybyciu na miejsce kolejne rozczarowanie. Glowna atrakcja swiatyni- 9,10 i 11 poziom rowniez zamkniety dla odwiedzajacych z powodu pylu wydobywajacego sie z wulkanu Merapi (do listopada 2011). Wiadomo, moze sie zdarzyc, tylko dlaczego informacja o tym fakcie znajduje sie dopiero na wejsciu na 9 poziom????? Odpowiedz jest prosta. Kasa:) Wejsciowka dla indonezyjczykow kosztuje 2,5 USD, natomiast dla obcokrajowcow 15 USD!!!! Nas na szczescie kolejny raz uratowalo Euro 26 i zaplacilismy 7 USD. Ale i tak niesmak pozostal.
Po powrocie do Jogji szybka rezerwacja wycieczki na Bromo i Kawah Ijen. Zaplacilismy 650 tys od osoby, a o tym jak przebiegla ta cudna wyprawa juz w nastepnym wpisie.

eduarda
eduarda - 2011-07-18 17:50
ale marudzicie ;)

DzonaGranek
DzonaGranek - 2011-07-19 05:59
Kochana Eduardo, nie moze byc idealnie na takim wyjezdzie:) a opisujemy to tak dokladnie bo zalezy nam zeby ludzie ktorzy wybieraja sie w niedalekim czasie do Indonezji mieli swiadomosc tego co ich czeka, my na pewno chcielibysmy o takich rzeczach wiedziec wczesniej... nastepne wpisy sa bardziej pozytywne, chyba jednak najlepsze pomniki stawia przyroda...buziaki:*

Daniel
Daniel - 2011-07-20 14:22
Dobre opisy - ja z żoną i dzieckiem 1,5 roku wybieramy się tam w połowie sierpnia, więc lepiej być nastawionym na takie infa, planując podróż, bardzie mnie ciekawi czy z młodym dam radę na Bromo i Kwaja hymmmm ...... tak po za tym to pozdro z Wrocka na razie.

DzonaGranek
DzonaGranek - 2011-07-21 05:35
Witamy:) Spokojnie z malym zrobicie oba wulkany, byle byscie mieli jakies nosidelko albo taki specjalny "plecak na dziecko":) Spotykamy tutaj wielu ludzi podrozujacych z maluchami 0.5- 3 latkami i swietnie sobie radza,dla chcacego nic trudnego:) pozdrawiamy goraco
P.S. Ijen warto zrobic w pozniejszych godzinach ok 8- 9 rano, wczesniej wszystko paruje i jest gleboka mgla.

Zasoby: 55 wpisów55 79 komentarzy79 938 zdjęć938 0 plików multimedialnych0

29.06.2015 - 28.07.2015