Geoblog.pl    DzonaGranek    Podróże    Indonezja 2011    Monkey Forrest, Goa Gajah i czarna plaza w Lebih

Monkey Forrest, Goa Gajah i czarna plaza w Lebih

Indonezja
Indonezja, Ubud

Wczorajszy dzien zdecydowanie bardzo udany. Monkey Forrest w Ubudzie to rzeczywiscie las pelen malp:) Wejscie - 20 tys- dorosli i 10 dzieci. Makaki sa przeslodkie, chetnie pozuja, niczego sie nie boja i tylko czekaja zeby komus cos zabrac:)Nie warto wchodzic na teren lasu z niepotrzrebnymi rzeczami: jakimis reklamowkami, torebkami, bo je poprostu stracimy , tak jak jedna pani ktora probowala odebrac swoje rzeczy i dostala za swoje- siniak byl duuuuuzy:). Popoludnie spedzilismy na podziwianiu miejscowych dziel sztuki i przechadzaniu sie po oklicznych galeriach. No i wieczorny wystep. Byl genialny i polecamy wszystkim ktorzy sie wahaja. Naprawde warto wydac 75 tys, kazdy znajdzie cos dla siebie. Jako ze z gra na roznego rodzaju "dzwonach" spotkalismy sie juz w Palacu Sultana w Yogyakarcie, postanowilismy zobaczyc prawdziwy Kecak Dance, jak juz wspominalam z filmu Baraka. Glowny watek przedstawienia to fragment Ramayany natomiast Kecak Dance to egzorcystyczne tlo i akompaniament dla fabuly.
Nastepnego dnia wypozyczylismy skuter- ceny jak wszedzie 50 tys i pojechalismy zobaczyc swiatynie w jaskini slonia- Goa Gadjah. Jaskinia taka sobie, mala czarna jama:) nic specjalnego, natomiast same otoczenie jaskini calkiem urokliwe i moze sie podobac. Nastepnie w planach mielismy Yeh Pulu, ale podjezdzajac pod wejscie spotkalismy pare dunczykow ktorzy zdecydowanie odradzili nam zwiedzanie tego kompleksu swiatyn, polecanego zreszta przez Lonley.Lubimy otrzymywac takie informacje, ktore oszczedzaja nam i rozczarowan i pieniedzy:)
W zwiazku z tym ze tego dnia bylo bardzo goraco i duszno postanowilismy wrocic do domu, przebrac sie i ruszyc na wschodnie wybrzeze- plaze w Lebih. Pierwszy raz w zyciu zobaczylismy czarny piasek. Podejrzewam ze na wiekszosci taki krajobraz nie robi zadnego wrazenia ( po tym co mozna zobaczyc na Gili i poludniu Bali) nas jednak ujal, moze tym ze w jakiejs czesci przypomina plaze baltyckie, z ktorymi jestesmy sentymentalnie zwiazani:) Tylko fale duzo wieksze i temperatura nie ta, bo ok 25 st:)
W drodze powrotnej uczta dla podniebienia:) w koncu udalo sie nam znalezc miejscowe stargany z jedzeniem. Bo centralny Ubud oferuje 3 krotnie mniejsze porcje za 3- krotnie wieksze ceny:) Takze byl Martabak, Mie Goreng- smazony makaron z warzywami, kurczakiem i prazona cebulka- 6 tys!!!! no i moja ukochana kukurydza z grila z bardzo ostrym maslem:D . Wojtek zjadl w sumie to nie wiem jak to nazwac, cos co przypomina nasz chlodnik, kawalki owocow i kolorowych zelkow z dodatkiem lodu i mleczka kokosowego. Zjada sie to jak zupe:)
Wojtek dzisiaj w Denpasar, a mnie czeka buszowanie po okolicznaych sklepikach:)

P.s. Kolejne zdjecia dopiero wieczorem.

Dżasta
Dżasta - 2011-07-21 22:23
Hejo:)
jestem z wami prawie codziennie, czytam i zazdroszcze;) buziole:)
p.s. chcę Makaki;)

sykstus
sykstus - 2011-07-22 00:48
' wachają' przez samo 'h'...

DzonaGranek
DzonaGranek - 2011-07-22 04:44
Nawet nauczycielowi sie moze zdarzyc prawda, Panie Arturze:D

eduarda
eduarda - 2011-07-22 15:45
Sykstus! Przyganiał kocioł garnkowi ;)

siostra
siostra - 2011-07-22 21:36
Wszystko pieknie, fajnie, zdjecia cudne tylko tęskno za Wami :(( nie umiem się doczekac waszej relacji na żywo;) poki co za 2 h wyjezdzamy na mazury, u nas geoblog raczej nie bedzie potrzebny, zimno, mokro, burzowo, ale moze coś sie zmieni ;)))) buziaki i ściski :D

alamo
alamo - 2011-07-24 14:36
widoki nadal cudeńko, czy tak wygląda raj????
Z poprzednich zdjęć macie piękną fotkę nietoperza
czyżby to ten zblandżabowany o którym mowa w filmie " Lejdis" hi hi kto nie oglądał nie wie co stracił
a tak na marginesie co do tych wydobywających siarkę - SZANUJMY SWOJĄ PRACĘ za tę ogromną płacę!
Wypoczywajcie i zwiedzajcie u nas niestety pogoda iście angielska nic tylko oczekiwać na poprawę ( jeżeli jest na co czekać- chyba we wrześniu) pozdrowionka i cieplutkie całuski

Zasoby: 55 wpisów55 79 komentarzy79 938 zdjęć938 0 plików multimedialnych0

29.06.2015 - 28.07.2015