Geoblog.pl    DzonaGranek    Podróże    Indonezja 2011    Ubud- kulturalna stolica Bali

Ubud- kulturalna stolica Bali

Indonezja
Indonezja, Ubud

Po przyjezdzie no Denpasar wynajelismy sobie pokoik tuz przy dworcu za 60 tys, nawet milo i czysto, a nastepnego dnia mielismy zalatwic przedluzenie wizy (rezerwujac bilety lotnicze nie pamietalismy o tym ze viza arrival wazna jest tylko 30 dni:) i wyplate z bankomatu. Z kasa poszlo bardzo szybko, natomiast dotarcie do urzedu imigracyjnego w Denpasar nie jest latwe, tym bardziej ze nikt nie potrafil nam dokladnie powiedziec gdzie to jest (taksowki nie wzielismy bo wydalibysmy fortune:) Takze zaliczylismy ok 8 km ale w koncu sie udalo. Po krotkiej rozmowie okazalo sie ze mamy do wyboru albo przedluzyc wize o kolejne 30 dni -250 tys albo juz przy wejsciu na odprawe lotniskowa zaplacic 200 tys od kazdego dnia. Wybralismy wiec 1 opcje bo taniej ale nie spodziewalismy sie ze cala akcja z formalnosciami bedzie trwala az tydzien!!!! Najpierw zlozenie dokumentow, za 4 dni uiszczenie oplaty a za kolejne 3 dni odbior wizy i paszportow:D Dobrze ze jestesmy teraz w Ubud i w piatek wojtek podjedzie zaplacic, a paszporty odbierzemy juz przy wylocie. Bede miala troche czasu pobiegac i poogladac te wszystkie piekne rzezczy jakie tu mozna kupic. Chyba zostawimy tu fortune:D
Ubudem jestesmy poprostu zachwyceni. Od razu po przyjezdzie udalo sie nam znalezc swietna miejscowke. Albo to raczej gospodyni tej kwatery znalazla nas:) Szybko wynegocjowalismy dobra dla nas cene 100 tys ze sniadaniem. A miejsce poprostu cudne. Zobaczycie na zdjeciach.
Mimo tego ze jest tutaj duzo europejczykow, australijczykow i amerykanow, Ubud wcale nie przypomina glosnej i chaotycznej Kuty.
Male miasteczko z mnostwwem galerii, przyjemnymi uliczkami i lasem pelnym malpek- makakow w samym centrum. Co wieczor odbywaja sie rozne przedstawienia prezentujace tradycyjne tance balijskie. Wlasnie wybieramy sie na Kecak Fire and Trance Dance. Jezeli ktos widzial film "Baraka" to jedna ze scen przedstawia wlasnie ten taniec. Zobaczymy jak bedzie...::) Tymczasem pozdrawiamy goraco::)

P.S Polecamy Fish Spa- masaz, relaks i pumeks w jednym, za 30 tys 15 min. Ciekawe uczucie:D

mama
mama - 2011-07-21 15:50
A na jakie dolegliwości ta terapia pijawkowa???

DzonaGranek
DzonaGranek - 2011-07-21 15:55
To sa specjalne rybki, ktore pracuja dla tzw Fish Spa::) Dzialanie: relaksujace, masujace i peelingujace :D

mama
mama - 2011-07-21 16:01
To teraz jesteście w jakiejś kafejce internetowej???? Zaraz wychodzę z pracy, ale w domu zajrzę znowu z tatą na bloga i zaproszę dziadka, zeby poogladal nowe zdjęcia :))) buziaki

DzonaGranek
DzonaGranek - 2011-07-21 16:04
Tak, siedzimy i nadrabiamy zaleglosci, pozdrawiamy goraco:)

Zasoby: 55 wpisów55 79 komentarzy79 938 zdjęć938 0 plików multimedialnych0

29.06.2015 - 28.07.2015